Lázně Toušeň

Dnešní lázeňské městečko leží v místě osídleném před několika tisíci lety u bývalého brodu a přívozu solné stezky U brodu stával vodní hrádek a později renesanční zámek, který sloužil jako vedlejší rezidence sídla Rudolfa II. v Brandýse nad Labem.

 Lázně Toušeň jsou  starobylým městečkem s dlouhou a bohatou historií, které se nachází východně od Prahy, na soutoku řek Labe a Jizery, mezi Brandýsem nad Labem - Starou Boleslaví a  městem Čelákovice.

 Z hlediska turistického umocňuje krásnou scenérií malebné polabské krajiny. Je také známé jako  slatinné lázně. Patří mezi místa trvale vyhledávaná k bydlení, rekreaci, kulturnímu a sportovnímu vyžití i odpočinku.

Tam kde se dnes rozkládá lázeňský park stával kdysi hrad , jeho poslední zbytky zmizely ve druhé polovině 19.století při parkových úpravách okolí.

Turisté v regionu i hosté slatinných lázní  tady mohou podnikat cyklistické i pěší výlety podél řeky Labe, milovníci rybolovu najdou svůj ráj kolem chovného jezera Malvíny. Vedle břehu vede cesta napojená na  stezku podél Labe  do Brandýsa nad Labem. Devítikilometrovou vzdálenost ujedou na kole snadno i děti a senioři.

 V okolí se dají podnikat výlety do skanzenu v Přerově nad Labem, do Brandýsa - Staré Boleslavi, do Čelákovic nebo do Lysé nad Labem.

Pro milovníky vodních sportů a výletů po řece je tady  společnost ELBE Charter s.r.o., která sídlí na ulici Hlavní 293 a všem zájemcům  slouží jako půjčovna lodí.


 

Lázně Toušeň

Lázně Toušeň, Lázně Toušeň, 250 89

Vodní doprava

Plavidla podléhající evidenci bez průkazu:
2
Řeka / úsek:
Labe
Říční km:
Břeh:
Levý
Provozovatel:

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

občasný déšť
Úterý 6.6.den 16 / 20°Cnoc 9 / 13°C
 
oblačno
Středa 7.6.den 21 / 25°Cnoc 12 / 16°C
 
přeháňky
Čtvrtek 8.6.den 23 / 27°Cnoc 13 / 17°C