Zámek Úholičky

Zámek Úholičky, stavba s prvky romantismu a novorenesance nabízí možnost pronájmu zámeckého parku pro soukromé a firemní akce, svatby, festivaly, narozeninové oslavy

Zámeček s prvky romantismu a novorenesance má dlouhou historii, která započala v roce 1603. Mezi lety 1873 – 1889 nechal František z Valdštejna dostavět 1. patro, interiér zámku upravil k obývání a na střeše nechal vztyčit novou věž s hodinami. Během času zámek měnil své majitele, každý se ale zasadil o jeho rekonstrukci či drobné úpravy. S výjimkou roku 1949, kdy byl zámek znárodněn a stal se součástí zemědělského družstva (sloužil jako sklady, kanceláře a byty). V současnosti je v soukromém vlastnictví a jeho majitel jej rekonstruuje. Jako první byla zrestaurována část zámku vzhlížející do parku. Současný majitel se v přilehlých hospodářských budovách zabývá chovem koní a zámek (zámecký park) pronajímá k slavnostním účelům.

Zámek bývá příležitostně otevřený i k prohlídkám, například při Dnech soukromých hradů a zámků, Dni evropského dědictví...atp. Na zámku se pořádají také výstavy a další kulturní program. Přístupný je též zámecký park.
 
Chateau Úholičky je díky svému romantickému prostředí ideálním místem zejména pro konání svateb. Zámek nabízí nejen okouzlující přírodu, zázemí pro svatební hosty, ale také catering či apartmán pro novomanželskou noc. Svůj den si zde pak můžete naplánovat přesně podle svých představ. Ochotný personál navíc vyřeší každý zádrhel, který by mohl nastat tak, abyste vy o ničem nevěděli a mohli si užívat nerušené okamžiky.
 
Obec Úholičky je dostupná pražskou městskou autobusovou dopravou a nebo z železniční zastávky na trati Praha - Děčín.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

přeháňky nebo bouřky
Pátek 29.7.den 26 / 30°Cnoc 16 / 20°C
 
přeháňky
Sobota 30.7.den 19 / 23°Cnoc 14 / 18°C
 
Neděle 31.7.den / °Cnoc / °C