Z Brandýsa podél Labe a Jizery

Z Brandýsa nad Labem se vydáme po Labské stezce do Kostelce nad Labem, kde překročíme Labe a po cyklotrase č. 0039 se necháme vést do Lhotky s vyhlášeným koupáním, kolem Hlavence (býv. Rudolfův zámeček) na cyklotrasu č. 17 (Greenway Jizera). Tu budeme dále následovat přes Skorkov a Tuřice do Kochánek. Z Kochánek se vydáme po cyklotrase č. 0041 kolem Kačovského mlýna do Předměřic nad Jizerou (zčásti po Svatojakubské cestě). Cyklotrasa č. 0041 nás vede dál až do Staré Lysé, s možnosti krátké odbočky k zámku Bon Repos. Na okraji Staré Lysé se dáme vpravo po cestě zvané Tankovka, kudy nás vede červená pěší značka a cyklotrasa až do Sojovic a dále směrem na Otradovice. Zde se opět napojíme na cyklotrasu č. 17 – Greenway Jizera, která nás dovede přes Káraný zpět k Labi do Lázní Toušeň. Podél Labe dojedeme po Labské stezce zpět do Brandýsa nad Labem.

Okruh si můžeme zkrátit nedaleko Čtyř Kamenů, kdy na křižovatce cyklotras č. 0039 a 17 neodbočíme vlevo do Skorkova, ale pokračujeme rovně po Greenway Jizera do Otradovic.


Trasa: Brandýs n. L. – Kostelec n. L. – Lhotka  – Skorkov – Kochánky –– Předměřice n. J. –Sojovice – Lázně Toušeň –Brandýs n. L.


Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

Web:https://mapy.cz/s/3qskx

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Středa 18.5.den 20 / 24°Cnoc 8 / 12°C
 
plojasno až skoro jasno
Čtvrtek 19.5.den 23 / 27°Cnoc 4 / 8°C
 
přeháňky
Pátek 20.5.den 28 / 32°Cnoc 11 / 15°C