Top akce měsíce květen

4. 5. Pivovarský běh Černokostelecká desítka

Jarní pivovarský běh na vzdálenost 10 kilometrů je určen pro všechny věkové kategorie bez rozdílu pohlaví a výkonnosti. Letošní ročník Černokostelecké desítky se uskuteční v sobotu 4. května. Start je naplánován na 14,30 hodin, prezence a vyzvedání čísel je možné o hodinu dříve. Trasa vede černými lesy kolem pivovaru.

8. – 12. 5. Lodě na Labi

Již 7. ročník akce Lodě na Labi nabídne plavby lodí Král Jiří, výletní lodí Blanice a výletní jachtou na pozadí malebného města Nymburk. Připravena bude také módní přehlídka v plavkách, létající muž, ukázky a projížďky v lodích, speed boats nebo pohádka pro děti. Součástí programu je také Labidiáda – soutěž ve splavování řeky Labe ve vlastním netradičním nebo vtipném plavidle.

18. 5. Pochod Praha – Prčice

První pochodníci se do malebné středočeské krajiny vydali 17. dubna roku 1966. Po mnoha letech se z původně recesistické akce vyklubal nejmasovější dálkový pochod s nejdelší nepřerušenou tradicí. Pro nadšené turisty i cyklisty je připraveno 21 tras odlišné délky z různých startovních měst. Účastník po zapsání obdrží mapu pochodu a po cestě sbírá na kontrolních bodech razítka. V cíli pak na každého čeká již tradiční suvenýr tzv. botička „Prčický škrpál“ a tatranka.

25. 5. Gastrofestival Kutná Hora

Přijeďte do Kutné Hory a spojte prohlídku památek s gastronomickým zážitkem. Letošní ročník bude gastronomicky zaměřen na biopotraviny a kulinářské výrobky z nich. Akce zaměřená na dobré jídlo a pití se uskuteční v krásném historickém centru města. Návštěvníci budou moci ochutnat cizokrajné pokrmy i kvalitní lokální bio potraviny a vína. Zajištěn bude hudební doprovodný program a také bohatý program pro děti.

25. 5. Zahájení sezóny ve Vojenském technickém muzeu Lešany

Muzeum, které se řadí k nejvýznamnějším evropským institucím svého druhu, vzniklo v prostoru bývalých dělostřeleckých kasáren. Jeho expozici tvoří více než 700 historických tanků, kanonů, motocyklů, obrněných, nákladních a osobních vojenských vozidel i raketová technika pocházející z období od roku 1890 až do současnosti. Jarní zahájení sezony je spojeno s ukázkou historické techniky v muzejní aréně a dalším tematickým programem s ukázkami.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Neděle 27.11.den 3 / 7°Cnoc -1 / 3°C
 
oblačno až zataženo
Pondělí 28.11.den 3 / 7°Cnoc 0 / 4°C
 
oblačno až zataženo
Úterý 29.11.den 1 / 5°Cnoc -2 / 2°C