Noc kostelů. Poznejte kostely a modlitebny v noci

V pátek 24. května se kostely otevřou a jejich dveře zůstanou otevřené až do pozdních nočních hodin. Také ve Středočeském kraji se již desátým rokem přidá více jak dvě stě kostelů k celorepublikové akci Noc kostelů.

Návštěvníci tak mohou poznat kostely a modlitebny z jiného úhlu pohledu a seznámit se s křesťanstvím prostřednictvím hudby, výtvarného umění, divadelního představení, rozhovoru či setkání. V České republice se do Noci kostelů každoročně zapojuje na 1 500 kostelů a modliteben, které kromě otevřených dveří nabízejí více než 7 000 doprovodných programů.

Ve Středočeském kraji se k akci připojí více jak dvě stě kostelů několika církví a všechny slibují bohatý program. Poznat kostel jinak bude možné jak v malých vesničkách jako je Hořátev, kde byl po několika letech plně obnoven provoz evangelického kostela, tak na známých poutních a tradičních křesťanských místech České republiky. Bohatý program chystá například chrám sv. Barbory v Kutné Hoře, který je zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO. V katedrále bude pro návštěvníky připravena výstava liturgických předmětů, chybět nebude varhanní hudba a také komentovaná prohlídka varhan. Největším lákadlem bude netradiční prohlídka chrámu se zaměřením na vitráže a fresky a také prohlídka empor chrámu. V Kutné Hoře budou však pro návštěvníky otevřeny i další kostely.

Seznam všech zapojených kostelů a jejich programů do akce Noc kostelů zde.


Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

jasno
Neděle 15.5.den 23 / 27°Cnoc 7 / 11°C
 
polojasno až zataženo
Pondělí 16.5.den 26 / 30°Cnoc 10 / 14°C
 
přeháňky
Úterý 17.5.den 17 / 21°Cnoc 12 / 16°C