První máj v zámeckých zahradách

Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas... Tak začíná nejslavnější báseň Karla Hynka Máchy a nám teď máj, měsíc lásky, právě začíná. Rozkvetlé zámecké zahrady ve středních Čechách zvou na romantickou procházku, botanické zahrady lákají na procházky kolem rozkvetlých vzácných květin a čerstvě posečené louky vybízejí k dětskému dovádění.

Skvělý program si užijí všichni, jak čerstvě zamilovaní, tak rodiny s dětmi. Květiny se pomalu probouzí v zámeckém parku Jemniště, na zámku Mcely i v růžové zahradě na Konopišti. Děti se zase pobaví na zámku Loučeň, kde je v zahradách Labyrintárium s dvanácti labyrinty a bludišti.

Největší koncentrace zamilovaných bude na zámku Loučeň ve středu 1. května, kde zámecké slavnosti, s podtitulem První máj lásky čas, aneb kdo se pod rozkvetlým stromem nepolíbí, tomu láska uschne, nabízí výjimečnou příležitost k políbení pod rozkvetlými stromy. Pro všechny bude připravena i mapka parku s vyznačením stromů, které jsou právě v plném květu.

V Průhonicích probíhá až do 26. května výstava tulipánů. V záhonech Dendrologické zahrady je soustředěno 116 odrůd ze současného světového sortimentu, v nádobách je vysazeno 16 časně kvetoucích odrůd a 60 botanických druhů. Tulipány jsou v tomto roce vysazeny v Dlouhé louce – ve středu zahrady. Kolekce botanických tulipánů je vystavena u vstupu do zahrady, časně kvetoucí tulipány na velké pergole.


Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

přeháňky
Pondělí 1.8.den 25 / 29°Cnoc 15 / 19°C
 
polojasno až zataženo
Úterý 2.8.den 26 / 30°Cnoc 15 / 19°C
 
jasno
Středa 3.8.den 30 / 34°Cnoc 15 / 19°C