Bitva Libušín: Cestujte časem zpět do drsného středověku

Na konci dubna se v údolí pod bývalým hradištěm kněžny Libuše koná už 28. ročník největšího středověkého festivalu v České republice. Setkání 2 000 šermířů z ČR i ze zahraničí bude zakončeno mohutnou bitvou. V sobotu 27. dubna se můžete opět těšit na velkolepou středověkou bitvu, rytířské turnaje s účastí bojovníků ze zahraničí, bohatý doprovodný program, dětský koutek a další atrakce.

Areál bude otevřen už od 11 hodin a připraven bude turnaj v soule - ukázka středověkého rugby, dětská bitva, kdy se malí návštěvníci pod vedením zkušených velitelů pustí do boje v kulisách velké bitvy. Libušínská bitva vyvrcholí v 16 hodin. 

Součástí areálu bude také Tržiště. Na něm budou ukázky lovu s dravými ptáky, k poslechu a tanci zahraje živá hudba, která již od nepaměti rozveselovala všechny lidi. Chybět nebudou ukázky dobových řemesel a historické stánky, ve kterých nakoupíte repliky historických předmětů a středověké pochoutky. Probíhat budou během dne i komentované prohlídky tábora či šermířský turnaj.

Více informací, program a vstupnky naleznete zde.


Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

sněhové přeháňky
Pátek 21.1.den -1 / 3°Cnoc -5 / -1°C
 
dešť se sněhem
Sobota 22.1.den 0 / 4°Cnoc -4 / 0°C
 
oblačno až zataženo
Neděle 23.1.den 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C