Se začátkem jara se vodáci pomalu chystají zpět na řeky - k jejich odemykání i společným úklidům

Na území Středočeského kraje se po zimě odemkne opět řeka Sázava. A to 6. dubna se vší parádou. Splujete jeden z nejkrásnějších úseků Sázavy z loděnice v Týnci nad Sázavou do Pikovic. Celá trasa měří 16 km a zvládne ji každý. Ceny půjčovného lodí jsou tento den za akční cenu. Večer od 19 hodin naváže na odemykání tematický vodácký ples v Hotelu Týnec v Týnci nad Sázavou. Odemykat se bude také řeka Mrlina, která se bude sjíždět z Bučického Mlýna do Nymburka, kde se uskuteční v odpoledních hodinách také odemykání Labe.

Celá trasa měří 22 km a vodní stav bude vylepšen vypouštěním vody z rybníka. Pokud však neholdujete sjíždění řek, odemykání Mrliny můžete absolvovat také na kole nebo pěšky, kdy vaše trasa bude lemovat cestu vodního toku. V dalších krajích se budou odemykat také řeky, které protékají i středními Čechami. A je to Vltava, Berounka nebo Doubrava. 

K tradičním akcím patří i společný úklid řek. Sázava se v letošním roce bude čistit druhý dubnový víkend od 12. do 14. dubna. Uklízet se bude z lodí i břehů za každého počasí. Řeka bude opět rozdělena na pět úseků, které budou uklizeny buď za víkend, nebo i v jiných dnech. On-line přihlašování dobrovolníků na Čistou řeku Sázavu 2019 spuštěno zde! Dne 27. dubna se bude čistit také řeka Berounka. Akci pořádá Místní akční skupina Rakovnicko. Trasa, kterou se bude projíždět, bude již tradičně ze Zvíkovce u Roztok u Křivoklátu. Přihlásit se můžete zde.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno až zataženo
Pátek 2.12.den -1 / 3°Cnoc -5 / -1°C
 
oblačno až zataženo
Sobota 3.12.den 0 / 4°Cnoc -3 / 1°C
 
oblačno až zataženo
Neděle 4.12.den 3 / 7°Cnoc -1 / 3°C