Advent v Mladé Boleslavi

Rozsvícením vánočního stromu na Staroměstském náměstí v neděli 2. prosince v 17.00 začíná v Mladé Boleslavi oslava adventu. Zazpívá zde Duo Kamelie a dětský pěvecký sbor Ptáčata. V tu samou dobu odstartují v parku na Výstavišti již druhé Večerní vánoční trhy, které budou probíhat každý den od 16 do 20 hodin až do 23. prosince. Zde se můžete těšit na stánky s občerstvením, vánočním sortimentem a opět i na menší i větší pouťové atrakce.

V sobotu 8. prosince od 9 do 16 hodin se bude konat na Českobratrském náměstí a ve Sboru českých bratří Vánoční jarmark. Tradiční vánoční tržiště, bohatý kulturní program, prodej vánočních dekorací, rozmanité občerstvení bude doplněn doprovodným programem Vánoční dílny v Templu.  Jde o výtvarné dílny pro děti i dospělé s vánoční tematikou i s výrobou různých vánočních ozdob a výrobků.

Další akcí budou 7. Adventní trhy na Staroměstském náměstí, které se budou konat v pátek 14. prosince a v sobotu 15. prosince od 9 do 16 hodin. Prodávat se zde budou rukodělné výrobky, různé lahůdky, teplé nápoje nebo vánoční dekorace.

Všechny tyto akce (s výjimkou dvoudenních trhů na Staroměstském náměstí) připravily město Mladá Boleslav a Kultura města Mladá Boleslav ve spolupráci s  dalšími městskými organizacemi.
Akce během adventu samozřejmě připravují i další městské organizace i jiní organizátoři včetně Vzdělávacího centra Na Karmeli, Škoda Muzea, Muzea Mladoboleslavska a jiných. Přehled dalších akcí, adventních i Mikulášských, najdete v Kalendář akcí.


Mladá Boleslav

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

plojasno až skoro jasno
Čtvrtek 25.5.den 19 / 23°Cnoc 7 / 11°C
 
polojasno až zataženo
Pátek 26.5.den 18 / 22°Cnoc 7 / 11°C
 
jasno
Sobota 27.5.den 18 / 22°Cnoc 5 / 9°C