Březen – měsíc čtenářů v Knihovně města Mladá Boleslav

Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje na měsíc březen již 19. ročník propagační kampaně Březen – měsíc čtenářů. Cílem této akce je především podpora čtenářské gramotnosti.

V letošním roce knihovna již poosmé vyhlásí nejlepšího Čtenáře roku. Tentokrát se vybírá nejlepší čtenář muž. Cílem této aktivity je posilovat společenský význam a prestiž četby a ocenit ty, kteří služby knihovny nejvíce využívají.

V Březnu-měsíci čtenářů se bude v knihovně především číst. Celý březen budou již tradičně probíhat tematická čtení pro nejmenší děti z mateřských škol nejen v dětském oddělení v hlavní budově knihovny, ale i v pobočce Severní Město. Děti si přijdou do knihovny poslechnout hezkou pohádku, prohlédnout si pěkné knížky a seznámit se s prostředím knihovny.

Během celého března si čtenáři knihovny mohou vypůjčit knihu tzv. „naslepo“. V oddělení pro dospělé čtenáře budou, v rámci akce Nesuď knihu podle obalu, některé knihy zabaleny v neprůhledném balicím papíru a odvážní čtenáři si vypůjčí zcela neznámou knihu. Při výběru jim pomohou drobné indicie uvedené na obalu knihy. Přijďte si vypůjčit knihu a nenechte se zlákat či odradit obálkou.

Mladá Boleslav

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Čtvrtek 28.9.den 24 / 28°Cnoc 11 / 15°C
 
oblačno
Pátek 29.9.den 24 / 28°Cnoc 10 / 14°C
 
oblačno
Sobota 30.9.den 19 / 23°Cnoc 13 / 17°C