K návštěvě středních Čech bude kraj lákat turisty z Ruska

Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR) se představí ve dnech 12. – 14. března ruským turistům. Na veletrhu Expocentr v Moskvě chce turisty nalákat na krásy středních Čech. Na moskevském veletrhu bude SCCR prezentovat své aktivity u stánku CzechTourism - ve společné expozici České republiky. U stánku se návštěvníci seznámí s tipy na výlety, které přináší i brožury v ruském jazyce. Veletrhu se zúčastní také zástupci Středočeského kraje.

Střední Čechy se budou v ruské metropoli prezentovat jako zajímavá turistická destinace, která se pyšní rozmanitou škálou historických, kulturních, přírodních i technických památek. Cílem je představit kraj z pohledu cestovního ruchu, regionálních specialit, gastronomie, ale i regionu obchodních příležitostí. Návštěvníci stánku se mohou seznámit, díky brožurám v ruštině, s možností stylového ubytování s rodinnou atmosférou, zámeckým ubytováním nebo s možností rodinných výletů za zvířátky.

Akce se kromě zástupců SCCR zúčastní radní Středočeského kraje pro oblast investic a veřejných zakázek Martin Herman a radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička.

„Středočeská centrála cestovního ruchu bude prezentovat návštěvníkům veletrhu novinky a tematické průvodce pro letošní turistickou sezonu ve středních Čechách. Naším cílem je představit veškeré cestovatelské možnosti, který náš kraj plný pohádkových zámků a kouzelné přírody nabízí. Ať už to jsou luxusní hotely v zámeckém prostředí nebo stylové ubytování s rodinnou atmosférou. Nejen díky spojení ubytování s širokou nabídkou dalších aktivit chceme na veletrhu ukázat, proč by měli ruští turisté strávit ve středních Čechách více dní,”uvádí Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Středa 18.5.den 20 / 24°Cnoc 8 / 12°C
 
plojasno až skoro jasno
Čtvrtek 19.5.den 23 / 27°Cnoc 4 / 8°C
 
přeháňky
Pátek 20.5.den 28 / 32°Cnoc 11 / 15°C