Rozhledna Milada

Rozhledna na vrchu Krchov nad Orlickou přehradou s výhledem na Orlík, Kamýk, vltavskou podkovu a při dobré viditelnosti i na Šumavu.

Rozhledna je postavena na krásném místě nad podkovou řeky Vltavy, na jejím pravém břehu, hned pod Orlickou přehradou.

Za dobré viditelnosti je možné dohlédnout jihozápadním směrem až na Šumavu, kde lze rozeznat množství vrcholů jako Boubín, Libín, Poledník nebo třeba Kleť. Nejblíže v dosahu je možné vidět poutní Kostel Maková u Smolotel. Rozhledna sama je z okolí nejlépe viditelná z Krásné Hory nad Vltavou, Kamýku nad Vltavou, ale i z odbočky ze Strakonické silnice směrem na přehradu Orlík, z její dlouhé rovné části.
Byla postavena v letech 2014–2017 svépomocí a výhradně ze soukromých prostředků bez čerpání dotací. Jako stavební materiál byly použity smrkové a modřínové hranoly 22 x 22 cm, kovové nerezově upravené spojovací prvky a schodiště. Má celkem 9 poschodí a celkovou výšku 29,70 m. Na kopci Krchov 489 n.m. byla kdysi postavena rampa používaná při SV větru rogalisty a piloty paraglaidů.
Pod kopcem se nachází bývalá plavecká hospoda Šefrovna a na protější straně řeky Vltavy, na jejím levém břehu, osada Žebrakov. Pod ní je vidět přehrada Kamýk nad Vltavou. Další dominantou jsou Zduchovické skály směrem na sever a vyhlídka Altán, hojně využívaná turisty od Kamýku nad Vltavou. Rozhledna se nachází na červené turistické značce a v blízkosti křižovatky červené s modrou. 
Rozhledna Milada byla pojmenována na počest maminky stavitele jejím jménem, otevřena byla v červenci 2017.
V nejbližším okolí provozuje obec Milešov nad Vltavou 3 největší kempy na Orlické přehradě, jedná se o kempy Trhovky, Bor a Popelíky. Přímo na Popelíkách je možné vystoupit z parníku, který vozí turisty na zámek Orlík a hrad Zvíkov, přístavní molo je necelý kilometr od rozhledny. Pro turisty je dosažitelná jak po silnici, pěšky po turistické značce, tak i po vodě během letních prázdnin. Pěší acyklisté se dostanou přímo k rozhledně, pro automobily je zřízeno parkoviště cca 200 metrů na úpatí kopce Krchov přímo na asfaltové příjezdové komunikaci z osady Hřebeny – Přední chlum. Z hráze Orlické přehrady je vzdálenost pěšky po modré značce 1,5 km, autem po asfaltové komunikaci 4 km.Více zde: https://www.vysokychlumec.eu/turisticke-zajimavosti-v-okoli/rozhledny/rozhledna-milada-vrch-krchov-milesov/

Otevírací doba

MěsícDenČasPříznak
Duben - Červen So - Ne 10:00 - 18:00 otevřeno
Červenec - Srpen Po - Ne 10:00 - 19:00 otevřeno
Září - Říjen So - Ne 10:00 - 17:00 otevřeno

Vstupné

Rozhledna Milada
Plné vstupné:50,00 KČ

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

občasný déšť
Úterý 29.11.den 3 / 7°Cnoc -1 / 3°C
 
oblačno až zataženo
Středa 30.11.den 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
 
oblačno až zataženo
Čtvrtek 1.12.den 2 / 6°Cnoc -1 / 3°C