Pratur Karlík zve děti do středních Čech na výlety za zvířátky

Jarní příroda láká na první výlety, vyrazte s dětmi za zvířátky. Ve středních Čechách jsou celoročně otevřeny zoologické zahrady, ve kterých se seznámíte s exotickými zvířátky a také farmy, kde si děti prohlédnou, ale i pohladí domácí zvířata.

Za pratury a divokými koňmi můžete vyrazit třeba do Milovic. Novým maskotem Středočeského kraje se před nedávnem stal pratur Karlík a právě v Milovicích si lze prohlédnout tato krásná zvířata, která se stala Karlíkovi předlohou. V Milovicích se vrátíte stovky let zpět do doby, kdy u nás žili divocí koně, zubří a pratuři, předci dnešního skotu. V krajině bývalého vojenského prostoru vznikla rezervace, kde se ohrožené druhy těchto zvířat zabydlují.

Více jak 420 zvířat chová Zoologická zahrada Chleby, kde se kromě gibonů, gepardů a surikat seznámíte také s opičkou langur duk, která je považována za jednu z nejkrásnějších opiček svého druhu. Exotická zvířátka jsou také specialitou Zooparku Zájezd, kde je nově otevřena expozice Terária – největší kolekce chameleonů na světě. K vidění jsou také leguáni, želvy i jedovaté šípové žáby.

Nejen na prohlídku domácích zvířátek zve Zoopark Zelčín, kde se seznámíte s domácími zvířaty, která bývala v každé chalupě. Zjistíte, jaké to je pohladit kozu nebo ovci, jak voní prasátka. Jako na každé farmě ani zde nechybí krávy, slepice, husy, králíci, a kočky. Ale najdete zde i fretky, morčata a dokonce pštrosy Emu. Zvířátka můžete i

nakrmit, pohladit si je a na koních se projet. Chloubou minizoo jsou totiž fjordští koně, plemeno, které je nejvíce podobné divokým koním.

Seznam dalších míst, kde se děti seznámí s různými druhy zvířátek, nabízí také brožura – Za zvířátky do Středních Čech, která je ke stažení zde.

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno až zataženo
Pátek 9.12.den -1 / 3°Cnoc -6 / -2°C
 
oblačno až zataženo
Sobota 10.12.den -1 / 3°Cnoc -3 / 1°C
 
sněžení
Neděle 11.12.den -3 / 1°Cnoc -4 / 0°C