Středočeský kraj otevře propagační stánek na veletrhu Holiday World v Praze

Ve dnech 21. – 24. února představí Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR) kraj v rámci 28. ročníku středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World v areálu holešovického výstaviště v Praze. Ve čtvrtek v 10 hodin SCCR slavnostně otevře propagační stánek pro rok 2019, na kterém představí nejen nového maskota Středočeského kraje – pratura Karlíka. Středočeská centrála cestovního ruchu bude na veletrhu prezentovat další novinky a tematické průvodce pro letošní turistickou sezonu.

Pro návštěvníky stánku bude připraven zábavný fotokoutek, který je přenese přímo do zámecké zahrady ve Žlebech nebo na pastvinu s praturem Karlíkem. Maskota Karlíka je nyní možné vídat nejen v nové brožuře Za zvířátky do středních Čech, ale i v dalších propagačních materiálech SCCR, určených především rodinám s dětmi. Své místo si také našel na nových webových stránkách SCCR.

Slavnostního otevření stánku se zúčastní hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler a zástupci SCCR. U příležitosti otevření stánku zahraje historická hudba Peregrin.

 

Mezi další témata, se kterými se návštěvníci stánku mohou seznámit, patří stylové ubytování s rodinnou atmosférou nebo luxusní zámecké hotely. Pro fanoušky počítačových her je k dispozici mapa po stopách středověkého příběhu Jindřicha z RPG hry Kingdom Come: Deliverance, která láká do Posázaví. Novinkou, se kterou vstupuje SCCR do tohoto roku je mapa pivovarů, která zachycuje 20 vybraných pivovarů ve Středočeském kraji, kde si mohou návštěvníci užít exkurzi provozu, zjistit zajímavosti o výrobě chmelového moku a na závěr ochutnat speciály jednotlivých pivovarů. Nejen díky spojení ubytování s širokou nabídkou dalších aktivit chce SCCR na veletrhu ukázat, proč by měli turisté strávit ve středních Čechách více dní. 

 

“Využíváme příležitosti představit náš kraj z pohledu cestovního ruchu, gastronomie, ale i regionu obchodních příležitostí. Střední Čechy jsou zajímavá turistická destinace, která se pyšní rozmanitou škálou historických, kulturních, přírodních i technických památek a vyžitím jak pro rodiny s dětmi, party kamarádů nebo zamilované páry,”uvedla Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

 

Umístění stánku SCCR na veletrhu: VH336

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Čtvrtek 5.1.den 9 / 13°Cnoc 5 / 9°C
 
oblačno až zataženo
Pátek 6.1.den 8 / 12°Cnoc 2 / 6°C
 
Sobota 7.1.den / °Cnoc / °C