Zoopark Zelčín

Zoopark Zelčín funguje na principu farmy, která se snaží nabídnout zážitky pro jednotlivce i skupiny. Nachází se v obci Zelčín kousek od Mělníka.

Tato malá zoologická zahrada  chová celou řadu běžných domácích zvířat tak jako se kdysi chovávala na statcích. Najdete tady kozy, ovce, prasátka, krávy, slepice, husy, králíky, husy a kočky. Žijí tu i exotičtější druhy jako např. fretky, morčátka, pštrosi emu. Se všemi místními zvířátky je možné zažít přímý kontakt, zvířátka lze krmit granulemi z automatů nebo je možné si zajít na procházku s kozou na vodítku. Zvláště malé návštěvníky zooparku potěší tyto nevšední zážitky. K tomu všemu se návštěvníci dozví jak o domácí zvířátka pečovat a čím je krmit. Chloubou zooparku jsou fjordští koně, plemeno připomínající koně Převalského nebo koně z doby ledové. Kdo má koně opravdu rád, může si vyzkoušet projížďku v sedle nebo v kočáře. V rámci hipoterapie se tu na koni mohou projet i hendikepovaní návštěvníci.

Gastronomické služby v areálu poskytuje místní Hostinec u Bedřicha.  Hosté tu najdou příjemné prostředí, terasu s výhledem na zvířátka, lužní lesy i na děti na hřišti. V nabídce převládá domácí národní kuchyně, ale pořádají se tu i tématické dny a víkendy se specialitami jako například zvěřinové dny v zimní sezóně.

Zoopark poskytuje i ubytování v apartmánech přímo na statku nebo v týpí, ke kterým se dá dojet na koních. Další možnost je přijet vlastním karavanem a přímo na statku zaparkovat.

Do celého areálu je bezbariérový přístup. Platí zákaz vstupu pro psy.

Mělník

Zelčín 1, Hořčín, 276 01

Telefon:+420 777 334 062
E-mail:info@zooparkzelcin.cz
Web:www.zooparkzelcin.cz

Otevírací doba

MěsícDenČasPříznak
Leden - Prosinec Po - Ne 10:00 - 20:00 otevřeno

Vstupné

Vtupné zoopark Zelčín
Plné vstupné:90,00 KČ
Rodinné vstupné:260,00 KČ Max. 2 dospělí a 2 děti
Dětské vstupné:70,00 KČ pro děti do 15 let
ZTP Zdarma; Pes Zdarma -v areálu vždy na vodítku Školy a organizované skupiny individuálně 724 391 316

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno až zataženo
Pondělí 24.1.den 3 / 7°Cnoc -1 / 3°C
 
oblačno až zataženo
Úterý 25.1.den 1 / 5°Cnoc -2 / 2°C
 
oblačno
Středa 26.1.den 1 / 5°Cnoc -2 / 2°C