Sportovně-rekreační areál Vrchbělá

Ve sportovně-rekreačním areálu Vrchbělá na vás čeká 7,5 km dlouhá in-line dráha vedoucí nádhernou přírodou a divočinou Podralska. Pro milovníky adrenalinu jsme připravili mnoho silných zážitků v novém lanovém centru. Atmosféru místa umocňuje silueta hradu Bezděz v pozadí celého areálu. Ubytování je možné v hotelu nebo kempu. Pro stravování je k dispozici restaurace.

Vrchbělá je ojedinělý projekt, jehož cílem je nabídnou sportovní a rekreační vyžití pro celou rodinu. V rámci areálu si užijete jak aktivní odpočinek, tak zasloužený relax a mnoho zábavy se svými dětmi, to vše obklopeni malebnou českou krajinou.

Svůj pobyt můžete zahájit projížďkou po upravené cyklostezce, poté zvolnit tempo při procházce k nedaleké rozhledně a následně potěšit své děti návštěvou malé zoologické zahrady. Pro ty odvážnější máme připraveno něco extra! Unikátní lanové centrum, v němž otestujete svoji fyzičku i sebedůvěru.

Pokud toužíte po delším oddechu a pouze krátká jednodenní přestávka v běžném shonu nestačí, zabookujte si několikadenní pobyt v tříhvězdičkovém Hotelu Relax nebo v přilehlém kempu. Samozřejmě myslíme i na to, že při pobytu na čerstvém vzduch rychle vyhládne. V restauraci spadající pod správu hotelu si vyberete z rozmanité nabídky obědů i večeří.

Projekt Vrchbělá je výjimečný nejen svojí širokou nabídkou aktivit, ale také procesem svého vzniku. Areál byl vybudován na území bývalého vojenského výcvikového prostoru Ralsko, s výstavbou se začalo v roce 2010 a poslední úpravy proběhly v roce 2016. Od té doby do centra Vrchbělá zavítalo mnoho spokojených návštěvníků.

„Ty nejcennější zážitky se rodí ve chvílích, kdy spolu blízcí něco podnikají. Ať už se jedná o adrenalinový výkon, kdy přemůžete sami sebe, nebo o chvilky klidu a pohody při hrách a procházkách. V našem multifunkčním areálu můžete okusit obojí. Také proto se k nám návštěvníci vrací i po několikáté, pokaždé totiž mohou zažít něco nového a jedinečného,“ popisuje atmosféru areálu jeho manažer Tomáš Tomaštík.

Pro dobrodružné a odvážné povahy i pro ty, kteří si předsevzali překonat vlastní možnosti a vystoupit ze své komfortní zóny, nabízí Vrchbělá jedinečné vyžití: odpoledne strávené v lanovém centru. To se rozkládá na ploše 540 m2a je tvořeno z dřevěných kůlů o výšce 13 a 16 metrů.

Návštěva lanového centra je možná pouze po předchozí telefonické domluvě na čísle 725 382 266. Rezervaci je nutné udělat týden před plánovanou návštěvou. Požadovaná minimální výška návštěvníka je stanovena na 145 centimetrů. Zájemce rovněž prosíme o pochopení omezení provozu v letní dnech, kdy teplota dosáhne tropických hodnot, a to z důvodu zajištění maximálního bezpečí našich hostů a předejití možným úrazům.

Pro naše malé návštěvníky máme připraveno hned několik druhů zábavy. S bohatstvím české historie se děti seznámí při hrách na replikách hradů Bezděz, Zvířetice a Ralsko. Další atrakcí dětského centra je hřiště s množstvím prolézaček, houpaček, s kolotočem, lanovkou, pískovištěm, palisádovým bludištěm a dvěma trampolínami. Celý komplex je oplocený a pojme 100 dětí a 40 dospělých. Až vašim dětem při hrách vyhládne, budete je moci potěšit pamlskem ze stánku s občerstvením, který je v provozu v průběhu celé sezóny.

Je tu hezká naučná stezka s několika zastaveními kde se dětí dozví spoustu zajímavých informací o okolní přírodě. Dále je tu vybudována Mini zoo  kde můžete obdivovat klid a vyrovnanost ovcí, pyšnou eleganci pávů a exotický vzhled pštrosů emu, mezi které nedávno přibyl roztomilý přírůstek - dvě malá “pštrosáčata”. Kozy se v Čechách vyskytují běžně, ale víte, že jich existuje několik druhů? U nás na vlastní oči uvidíte kozou kamerunskou, holandskou a českou krátkosrstou.

Areál Vrchbělá se pyšní dvěma udržovanými dráhami vhodnými pro jízdu na kolečkových bruslích a kolech. Unikátní jsou jak svojí délkou 7,5 kilometrů, tak formou – mezi oběma samostatnými okruhy je možné přejíždět. Oddechnout si můžete na několika odpočinkových plochách umístěných podél stezek. Další přidanou hodnotou je nádherná okolní krajina Podralska, která tvoří ideální kulisu sportovním výkonům. Pro ty návštěvníky, kteří by chtěli shlédnout celý areál a jeho okolí z výšky je tu rozhledna, vysoká 27m s vyhlídkovou plošinou ve dvaceti dvou metrech. 

Tříhvězdičkový Hotel Relax disponuje 24 pokoji, restaurací a konferenčním sálem o kapacitě až 120 osob. Je tak ideálním místem pro ubytování rodin i pro pořádání firemních akcí a teambuildingů. 

K hotelu patří restaurace s 80 místy k sezení, stálou bohatou nabídkou obědů a večeří a každodenní snídaní v bufetovém stylu. V letních měsících si můžete svůj pokrm vychutnat na terasa s výhledem do okolní krajiny.

Místní kemp provozovaný převážně v období letních měsíců se rozkládá na ploše téměř 10 000 m2. Pečlivě udržovaný trávník poskytuje komfort pro stavbu vlastních stanů. Areál kempu je oplocený a nabízí sociální zázemí, jmenovitě toalety, sprchy a venkovní dřez na umývání nádobí. Dále jsou zde zřízeny elektrické přípojky pro karavany. Areál je oplocen, aby byl zajištěn co nejvyšší stupeň bezpečí hostů. Auta je možné odstavit na přilehlém parkovišti, které se nachází hned vedle kempu.

Jelikož kemp funguje jako sezónní a na místě není přítomna stálá obsluha, je nutné dorazit ve všední dny mezi 8:30 – 17:00 nebo zavolat předem a ohlásit čas plánovaného příjezdu. Kontaktovat nás můžete na čísle 606 078 103.

Bělá pod Bezdězem

Vrchbělá, Bělá pod Bezdězem, 294 21

GSM:+420 725 382 266
E-mail:tomas.tomastik@sccr.cz
Web:http://www.arealvrchbela.cz

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

občasný déšť
Úterý 29.11.den 3 / 7°Cnoc -1 / 3°C
 
oblačno až zataženo
Středa 30.11.den 2 / 6°Cnoc -2 / 2°C
 
oblačno až zataženo
Čtvrtek 1.12.den 2 / 6°Cnoc -1 / 3°C