Vydejte se do Mladé Boleslavi

Přijeďte se toulat do okolí Mladé Boleslavi. Krajina Mladoboleslavska je přívětivá a plná zajímavých míst. Následující tip na výlet vás touto krajinou provede.

Začněme přímo v Mladé Boleslavi. Ve městě automobilů hledá turista především Škoda Muzeum, které nabízí návštěvníkům k prohlídce unikátní sbírku automobilů značek Laurin & Klement a ŠKODA. Ve stálé expozici seznamuje s historií mladoboleslavské automobilky-jedné z nejstarších značek na světě. Mezi exponáty nechybí ani Voiturette z roku 1905, první vůz vyrobený v Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav má ale i své středověké centrum - a v něm trůní na závěru pískovcového ostrohu mohutný hrad s typickým dvojvěžím, které je jedním ze symbolů Mladé Boleslavi. Na hradě je muzeum se skvělou muzejní hernou Muzeion - takto ani podobně pojatou hernu rozhodně nikde jinde neuvidíte. Interaktivními prvky této herny vás provede - no kde jinde se vám to stane - pořádně obtloustlý červotoč.

Mystická doprovodná hudba vás spolehlivě a rychle uvede do středověké atmosféry, jakou dýchá prastarý palác Templ v těsném sousedství hradu. Dejte si tu práci a najděte tuto bezesporu zajímavou památku - nebudete litovat.

Nově bylo také v Mladé Boleslavi otevřeno Letecké muzeum Metoděje Vlacha, které nadchne jak dospělé, tak děti. Muzeum se věnuje především počátkům letectví a čítá na 25 replik i originálů dobových letadel.

V sousedních Kosmonosech je jedna z nejkrásnějších evropských Loret. Patří k architektonickým skvostům Kosmonos, je ale známa i daleko za jejich hranicemi. Byla postavena na počátku 18. stol. z podnětu Jakuba Heřmana Černína z Chudenic italským architektem Giovanni B. Alliprandim v místech původního farního kostela sv. Martina, zničeného za husitských válek.

 

Mladá Boleslav

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno až zataženo
Středa 17.11.den 5 / 9°Cnoc 1 / 5°C
 
polojasno až zataženo
Čtvrtek 18.11.den 7 / 11°Cnoc 3 / 7°C
 
oblačno
Pátek 19.11.den 9 / 13°Cnoc 3 / 7°C