Zámek Neuberk (nepřístupný)

Dvoukřídlý barokní zámek s neznámým původem, do kterého se chodilo krásnou anglickou zahradou,ukrývá poklad v podobě zachovalých fresek s mytologickými výjevy.

Zámek byl postaven v letech 1734–1738, přičemž při stavbě zámku byl údajně použit stavební materiál z nedaleké zříceniny hradu Rácov. Areál zámku tvoří hospodářské budovy a také bývalý pivovar. Nad průčelím budovy je erb zakladatelů zámku. Ve dvou pokojích se zachovaly fresky s mytologickými výjevy od významného českého malíře vrcholného baroka V. V. Reinera. Neuberkové sbírali staré české rukopisy a hosty na zámku byli například Josef Dobrovský či Václav Matěj Kramerius.

Během 2. světové války byl zámek obsazen německou armádou a po válce se stal i sídlem Rudé armády. Později přešel do vlastnictví Mladé Boleslavi. V prvním a druhém patře zde měl bytový podnik byty, které nájemníci postupně devastovali. Následně byl zámek vrácen městu Mladá Boleslav, které začalo s drobnými úpravami. Nyní je zámek v soukromém vlastnictví Stanislava Hendrycha, který ho postupně rekonstruuje.

Zámek není přístupný veřejnosti.

Mladá Boleslav

Vinecká 1, Mladá Boleslav, 293 01

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Středa 10.8.den 24 / 28°Cnoc 9 / 13°C
 
polojasno až zataženo
Čtvrtek 11.8.den 25 / 29°Cnoc 11 / 15°C
 
oblačno
Pátek 12.8.den 24 / 28°Cnoc 11 / 15°C