Zpět

Zahájena stavba nového mostu přes Vltavu

Dvorecký most

V Praze byla dne 13. 9. 2022 zahájena stavba dvoreckého mostu, který bude sloužit tramvajím, autobusům, cyklistům, pěším i záchranářům. 

Nový most propojí Podolí u areálu Žlutých lázní a Zlíchov poblíž tramvajové zastávky Lihovar. Bude dlouhý 361 metrů a bude sloužit především veřejné hromadné dopravě, cyklistům a pěším. Po mostě nebudou jezdit osobní automobily. Stavba mostu umožní propojení tramvajových tratí od Barrandova a Modřan. Vedení autobusových linek pomůže odlehčit přetížený Barrandovský most.

Stavba mostu započne v Podolí v nejbližších dnech a potrvá dle plánu 810 dní. Celkové náklady přesahují 1 miliardu korun. Stavební zakázku vyhrály společnosti Metrostav TBR, Strabag a Firesta Fisher. Podobu mostu vytvořili architekti z Tubes a Atelieru 6. Prostředí pod mostem navrhnul výtvarný umělec Krištof Kintera. Součástí projektu jsou mimo jiné i kavárna a pikniková zóna. Návrh mostu z bílého betonu odkazuje ke kubismu a brutalismu. Most má představovat jakousi bílou bránu do města.

Praha se díky této stavbě dočká v pořadí již devatenáctého most přes Vltavu. Magistrát také letos zahájil stavbu Štvanické lávky z Holešovic do Karlína.


Zdroj fotografie: Atelier 6, s.r.o.

Vytvořeno 15.9.2022 15:06:21 | přečteno 466x | patrik.macho

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno
Středa 24.5.den 15 / 19°Cnoc 9 / 13°C
 
plojasno až skoro jasno
Čtvrtek 25.5.den 20 / 24°Cnoc 7 / 11°C
 
plojasno až skoro jasno
Pátek 26.5.den 19 / 23°Cnoc 6 / 10°C