Zpět

Slavnostní zahájení provozu 4 unikátních zdvihacích mostů na Vraňansko-hořínském plavebním kanále

Pozvánka Hořín 2021

Zveme Vás na slavnostní akci otevírání celkem 4 unikátních zdvihacích mostů na Vraňansko-hořínském plavebním kanále, která se uskuteční v sobotu 18. září od 13 do 17 hodin v lokalitách Hořín a Vraňany. Z obou míst bude možné využít vyhlídkové plavby zdarma. Bude zajištěn i další doprovodní program, jak pro obdivovatele techniky a lodní dopravy, tak vhodný i pro děti.

Součástí této akce Ředitelství vodních cest ČR bude slavnostní střihání pásky, ve 13:30 u plavební komory Hořín a v 16:00 ve Vraňanech. Nově otevírané zdvihací mosty jsou součástí plavebního kanálu na Vltavě v úseku mezi Vraňany a Hořínem, které doplní soustavu celkem 7 nových mostů. Tyto stavby jsou součástí akce Zvýšení parametrů Vltavské vodní cesty, kde bylo potřeba zajistit minimální podjezdnou výšku pod mosty 7 metrů pro proplouvání velkých lodí. V tento den bude tuto novou možnost demonstrovat největší česká kabinová loď Florentina. Kromě toho z obou míst konání akce, tedy jak z Hořína, tak i z Vraňan, budou pro návštěvníky provozovány vyhlídkové plavby zdarma. Z Hořína bude možné se svézt do Zelčína, kde se přístaviště nachází poblíž oblíbeného Zooparku Zelčín. Z Vraňan pojede vyhlídková plavba do Lužce nad Vltavou, kde samotná obec nedávno slavnostně otevřela cyklistickou lávku přes staré koryto řeky Vltavy, jakožto součást mezinárodní cyklotrasy Eurovelo 7 a dálkové páteřní cyklotrasy "Vltavská". Možnost dopravit se na místo konání akce zajistí kyvadlové autobusy. Jedna linka zajistí dopravu mezi Mělníkem a Hořínem, druhou se budete moci svézt z Hořína do Vraňan a zpátky. 

Pro návštěvníky je dále připravena ukázka zdvihání 4 nových mostů do 7 metrové výšky, prohlídka plavební komory a muzea Povodí Vltavy v rámci plavební komory Hořín, filmy z výstavby a další. V lokalitě Vraňany bude prezentována výstava "Vodní cesty a vodní doprava v ČR". Na obou místech bude bude pro děti zajištěn skákací hrad, ve Vraňanech i dětské hřiště a bude i možnost zakoupení občerstvení.

Neváhejte a přijďte se podívat na tuto jedinečnou akci. Svůj výlet můžete zkombinovat např. i s tradičním mělnickým vinobraním.Vytvořeno 10.9.2021 10:54:33 | přečteno 356x | patrik.macho

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

polojasno až zataženo
Čtvrtek 16.3.den 6 / 10°Cnoc -5 / -1°C
 
oblačno
Pátek 17.3.den 12 / 16°Cnoc -2 / 2°C
 
polojasno až zataženo
Sobota 18.3.den 11 / 15°Cnoc 0 / 4°C