Zpět

Plánované vypouštění orlické přehrady

Orlicka přehrada plachetnice

Jezdíte rádi na orlickou přehradu, užít si poklidnou plavbu na lodi, využíváte služeb marin a kempů s pěknými plážemi ke koupání? Letos vás čeká výrazné omezení. V měsíci srpnu má Povodí Vltavy naplánované snížení hladiny přehrady z důvodu stavebních prací. 

Od 1. 8. se chystá státní podnik Povodí Vltavy na plánované snižování hladiny vody v nádrži Orlík z důvodu provádění stavby bezpečnostního přelivu na hrázi přehrady, označované oficiálně jako "VD Orlík zabezpečení VD před účinky velkých vod". Hladina vody bude postupně snižována, aby nejpozději k 1. 9. 2022 klesla pod kótu 339,00 m n. m. 

Pozor si dejte, pokud plánujete plavbu přes plavební komoru Kořensko, jejíž provozu bude přerušen v okamžiku, kdy klesne hladina vody pod limitní úroveň 347,60 m n. m. Pokles pod rozhodnou kótu se předpokládá v prvním týdnu měsíce srpna. Omezení se dotkne i lodního výtahu, jeho provoz bude přerušen při podkročení minimální provozní hladiny 342,50 m n. m. Dosažení tohoto stavu se přepokládá přibližně v polovině měsíce srpna. 

Snížená hladina vodní nádrže je plánována až do konce března roku 2023. V souvislosti s tímto omezením žádá státní podnik Povodí Vltavy veřejnost, širokou plaveckou veřejnost, rekreanty a další uživatele s vazbou na úroveň hladiny v nádrži Orlík, aby svědomitě a s dostatečnou pravidelností sledovali aktuální stav hladiny a přizpůsobili své aktivity předpokládanému pohybu hladiny.

Informace o aktuálním odtoku z nádrže a stavu hladiny vody v nádrži Orlík lze sledovat ve webové aplikaci Stavy a Průtoky – ZDE.

Vytvořeno 21.7.2022 11:11:16 | přečteno 6298x | patrik.macho

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

občasný déšť
Neděle 26.3.den 11 / 15°Cnoc 4 / 8°C
 
sněhové přeháňky
Pondělí 27.3.den 3 / 7°Cnoc 1 / 5°C
 
oblačno
Úterý 28.3.den 3 / 7°Cnoc -3 / 1°C