Zpět

Plánované vypouštění orlické přehrady

Orlicka přehrada plachetnice

Jezdíte rádi na orlickou přehradu, užít si poklidnou plavbu na lodi, využíváte služeb marin a kempů s pěknými plážemi ke koupání? Letos vás čeká výrazné omezení. V měsíci srpnu má Povodí Vltavy naplánované snížení hladiny přehrady z důvodu stavebních prací. 

Od 1. 8. se chystá státní podnik Povodí Vltavy na plánované snižování hladiny vody v nádrži Orlík z důvodu provádění stavby bezpečnostního přelivu na hrázi přehrady, označované oficiálně jako "VD Orlík zabezpečení VD před účinky velkých vod". Hladina vody bude postupně snižována, aby nejpozději k 1. 9. 2022 klesla pod kótu 339,00 m n. m. 

Pozor si dejte, pokud plánujete plavbu přes plavební komoru Kořensko, jejíž provozu bude přerušen v okamžiku, kdy klesne hladina vody pod limitní úroveň 347,60 m n. m. Pokles pod rozhodnou kótu se předpokládá v prvním týdnu měsíce srpna. Omezení se dotkne i lodního výtahu, jeho provoz bude přerušen při podkročení minimální provozní hladiny 342,50 m n. m. Dosažení tohoto stavu se přepokládá přibližně v polovině měsíce srpna. 

Snížená hladina vodní nádrže je plánována až do konce března roku 2023. V souvislosti s tímto omezením žádá státní podnik Povodí Vltavy veřejnost, širokou plaveckou veřejnost, rekreanty a další uživatele s vazbou na úroveň hladiny v nádrži Orlík, aby svědomitě a s dostatečnou pravidelností sledovali aktuální stav hladiny a přizpůsobili své aktivity předpokládanému pohybu hladiny.

Informace o aktuálním odtoku z nádrže a stavu hladiny vody v nádrži Orlík lze sledovat ve webové aplikaci Stavy a Průtoky – ZDE.

Vytvořeno 21.7.2022 11:11:16 | přečteno 5491x | patrik.macho

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

oblačno až zataženo
Sobota 3.12.den 0 / 4°Cnoc -4 / 0°C
 
oblačno až zataženo
Neděle 4.12.den 4 / 8°Cnoc 0 / 4°C
 
Pondělí 5.12.den / °Cnoc / °C