Zpět

Ministerstvo pro místní rozvoj nabízí dotace na doprovodnou infrastrukturu v rámci cestovního ruchu

MMR logo

V rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech vypsalo Ministerstvo pro místní rozvoj výzvu podprogramu „Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu“, který je mimo jiné zaměřen i na výstavbu infrastruktury pro vodní a vodáckou turistiku.


Základními cíli tohoto podprogramu je zvýšení potenciálu a konkurenceschopnosti regionů, usnadnění pohybu návštěvníků v turistických destinacích, rozvoj základní a doprovodné infrastruktury, rozprostření návštěvnosti, rozvoj kvality služeb a podpora socioekonomických přínosů ČR. Výzva se týká rozvoje doprovodné infrastruktury cestovního ruchu v regionech, podpory vybavenosti turistických tras (pěších, cyklo, hippo, lyžařských, vodní turistiky a další udržitelné formy cestovního ruchu), rozvoje navigačních a informačních systémů v destinacích, úpravy lyžařských běžeckých tras, podpory ekologicky šetrné dopravy návštěvníků v turistických regionech a v neposlední řadě i monitoring návštěvníků.

Výzva pro podání žádosti je vypsána v termínu od 1.10. do 17.12.2021. Oprávněným žadatelem mohou být subjekty jako územně samosprávné celky, mikroregiony, organizace destinačních managementů, geoparky, nestátní neziskové organizace, turistická informační centra, církve a náboženské společnosti a také podnikatelské subjekty. Celková finanční alokace této výzvy je 200 mil. Kč pro celou ČR. Z toho jsou peníze rozděleny na 3 dotační tituly. 20 mil. Kč je určeno pro tzv. nadregionální aktivity, zbytek alokace se dělí mezi jednotlivé kraje mimo Prahu, a konkrétně pro Středočeský kraj je určeno 4.546.000 Kč na tzv. základní a doprovodnou infrastrukturu a stejná částka na veřejnou infrastrukturu. Maximální výše dotace tvoří u projektu 50 % z uznatelných nákladů, nejvýše však 10 mil. Kč. Celkové náklady na projekt musejí být min. 250 tisíc Kč a maximálně 30 mil. Kč. Realizace akce je možná do konce listopadu roku 2023. Povinnou součástí projektu je také propagace výstupu akce.

Mezi konkrétní opatření mohou patřit např. pořízení zařízení pro monitoring návštěvnosti, navigační a informační systémy (cedule pro návštěvníky, informační panely o místních atraktivitách, přírodních a kulturních památkách, mapové panely), výstavba odpočívadel a sociálního zázemí, úschoven jízdních kol, budování expozic, vyhlídek, rozhleden, budování bezbariérových přístupů, budování či modernizace doprovodné a sportovně - rekreační infrastruktury v kempech, tábořištích, a to včetně infrastruktury (mobiliář) pro stání karavanů (sloupky na vodu, výpusť odpadních vod apod.).

Z hlediska vodní a vodácké turistiky bude podpořena výstavba nástupních míst a přístavů pro vodní turistiku, respektive pořízení prvků a zařízení pro rozvoj vodácké turistiky včetně prvků pro zvyšování její bezpečnosti, např. přístupy do vody, vybavení pro kotvení lodí, budování záchranných zařízení na nebezpečných jezech, atd. Dále vytvoření, pořízení či modernizace přívozu pro návštěvníky cestovního ruchu na stávajících nebo nově budovaných turistických trasách. Dále také stavební úpravy související s provozováním přívozu (přístup, molo, zázemí pro převozníka, atd.). Započítávají se též výdaje spojené s prezentací podpořených ekologicky šetrných dopravních prostředků.

Odkaz: http://bit.ly/304zIp8


Vytvořeno 7.10.2021 15:04:11 | přečteno 419x | patrik.macho

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

plojasno až skoro jasno
Čtvrtek 25.5.den 19 / 23°Cnoc 7 / 11°C
 
polojasno až zataženo
Pátek 26.5.den 18 / 22°Cnoc 7 / 11°C
 
jasno
Sobota 27.5.den 18 / 22°Cnoc 5 / 9°C