Zpět

Dopravní opatření na slapské přehradě pro sezónu 2022

Slapska prehrada Good agency

Státní plavební správa vydala dopravní opatření pro plavební sezónu 2022 vztahující se k vodní nádrži Slapy, které upravuje pravidla plavebního provozu na této přetížené vodní cestě. 


Slapská přehrada vítá každoročně velké množství návštěvníků, které láká rekreace u vody, koupání a také rekreační plavba. Právě vysoká frekvence účastníků plavebního provozu v letní sezóně s sebou přináší mnoho starostí a obav o bezpečnost. Státní plavební správa se tímto tématem každoročně velmi intenzivně zabývá a přijímá patřičná opatření. Stejně jako v předchozích letech vydala dopravní opatření, kterým se upravuje provoz na této vodní nádrži. 

Jeho součástí jsou přesně definované vodní plochy, kde není umožněna rychlá jízda, tzv. v kluzu, a je povoleno plout pouze pomalu ve výtlaku. Tímto opatřením se omezuje nepříznivé vlnobití, které působí problémy na březích přehrady pro ostatní lodě i pro okolní infrastrukturu. Zároveň funguje pomalá jízda jako prevence před vznikem nebezpečných kolizních situací, ať už se jedná o střety plavidel mezi sebou či plavidla např. s plavcem. 

Koupající se osoby jsou u velkých pláží chráněny na tzv. vymezených vodních plochách určených pouze ke koupání, kam je vjezd motorových plavidel zakázán. Obdobně jsou vyhrazeny i vodní plochy pro sportovní plavbu, jako např. vodní skútry, jetsurfy, vodní lyže apod., kam se mají tyto oblíbené kratochvíle soustřeďovat. Tyto vodní plochy jsou ohraničené žlutými bójemi a označeny patřičným plavebním znakem.

Hlavní letní sezóna začíná a slapská přehrada je velkým lákadlem. Pokud máte do některého z letovisek namířeno, buďte opatrní, ať už se jedete koupat či budete brázdit vodní hladinu na plavidle.

MAPA KE STAŽENÍ: ZDE

Vytvořeno 30.6.2022 15:50:56 | přečteno 642x | patrik.macho

Provozní informace

Splavnost a provozní omezení
Zobrazit
Provoz v komorách
Zobrazit
Pravidla plavby a bezpečnost
Zobrazit

Počasí

jasno
Pondělí 29.5.den 23 / 27°Cnoc 8 / 12°C
 
polojasno až zataženo
Úterý 30.5.den 21 / 25°Cnoc 10 / 14°C
 
jasno
Středa 31.5.den 23 / 27°Cnoc 8 / 12°C